Elektrociepłownia Zielona Góra podsumowuje sezon zimowy (INFOGRAFIKA)

14 kwietnia 2022, 11:30 Alert

Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała tegoroczny sezon zimowy. Szczegółowe dane zostały przedstawione na infografice.

Elektrociepłownia PGE Toruń. Fot. PGE EC
Elektrociepłownia PGE Toruń. Fot. PGE EC

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończony sezon zimowy. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej.

Źródło: PGE EC

26 grudnia 2021 roku odnotowano najniższą temperaturę -10°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -12,8°C. Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest producentem ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutorem i jedynym dostawcą ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. Spółka jest również właścicielem sieci ciepłowniczej w mieście. Udział w rynku ciepła w Zielonej Górze wynosi 47 procent.

Na podstawie prognozowanych zmian temperatury powietrza przygotowywana jest prognoza zapotrzebowania na moc. Pozwala to na optymalizację produkcji ciepła, z uwzględnieniem obowiązujących norm środowiskowych.

Źródło: PGE EC

– Elektrociepłownia „Zielona Góra” pracuje przez cały rok. Dostarczamy mieszkańcom ciepło niezależnie od pory roku czy panujących temperatur. Jesteśmy przygotowani na dużo niższe temperatury dzięki posiadanemu zapasowi mocy. Przy wskazaniach -10°C wykorzystaliśmy 48 procent mocy cieplnej naszych urządzeń – podsumowuje Radosław Czapski, prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

PGE Energia Ciepła/Michał Perzyński