Amerykańska legenda w elektrycznej odsłonie

24 stycznia 2019, 08:15 Alert
ford logo
Źródło: Flickr

W czasie trwającego w Detroit motor show przedstawiciele koncernu Ford zapowiedzieli, że ich legendarna i kochana przez amerykanów ciężarówka F-150 niebawem zyska nowe oblicze. 

Jim Farley, prezes globalnych rynków zapowiedział podczas konferencji prasowej, że Ford będzie elektryfikować serię F. Dodał, że koncern planuje zaprezentować niebawem zarówno modele z napędem bateryjnym jak i hybrydowe.

Konkurencja 

Nie podano więcej szczegółów dotyczących nowej produkcji, a przede wszystkim terminu, kiedy elektryczne pick-upy miałyby trafić do sprzedaży. Ostatnie tygodnie obfitowały w informacje o tym, że na rynku pojawią się elektryczne auta dostawcze typu pick-up. Duże zainteresowanie wzbudził debiutujący Rivian. Coraz bardziej zaawansowane są prace nad Bollingerem. Naturalne wydaje się przygotowanie przez Forda bestsellerowego F-150 w wersji zelektryfikowanej.

Elektryfikując znane modele 

Wcześniej koncern informował, że pracuje nad hybrydową wersją tego modelu. Ogłoszenie o w pełni elektrycznym F-150 jest sporym zaskoczeniem. Kolejnym krokiem ma być wyprodukowanie całkowicie elektrycznego vana Ford Transit. Farley w wywiadzie dla CNN przyznał, że dla wielu klientów elektryczne wersje dobrze znanych modeli będą atrakcyjne ze względu na całkowity koszt ich posiadania. Farley wcześniej przyznał, że koncern chce wykorzystać duże doświadczenie jakie posiada w produkcji lubianych przez amerykanów furgonetek i dzięki temu będzie mógł konkurować z takimi markami jak Tesla.

CNN/Agata Rzędowska