Kryzys w Tesli coraz poważniejszy. Firma wstrzymuje produkcję Modelu 3

17 kwietnia 2018, 12:30 Alert
Tesla Model 3
Model 3 Tesli. Fot. Tesla

Tesla tymczasowo zawiesiła linię produkcyjną dla swojego Modelu 3, ponieważ chce skupić się na wprowadzeniu do sprzedaży swojego nowego sedana – podaje Reuters.

Tesla zawiesiła już produkcję swojego flagowego modelu w lutym w swojej fabryce we Fremont w Kaliforni. – Okresy takie wykorzystujemy do poprawy automatyzacji, by podnieść wskaźniki produkcji – powiedział przedstawiciel Tesli w poniedziałek.

Kryzys w Tesli

BuzzFeed, który pierwszy dotarł do tej informacji podaje także, że pracownicy mają wziąć urlop albo zostać w domach bez naliczania pensji na cztery do pięciu dni. Prezes Tesli Elon Musk powiedział w piątek, że jego firma zbytnio stawiała na maszyny w produkcji. Napisał wtedy na twitterze „Tak, nadmierna automatyzacja Tesli była błędem. Dokładniej, moim błędem. Ludzie są niedoceniani”. Poinformował też, że Tesla zacznie przynosić zyski w trzecim i czwartym kwartale.

Tesla przeżywa teraz nie lada kryzys. Jej akcje straciły 3 procent na wartości po tym, jak Musk wyznał, że firma oszczędzała na wypłatach odszkodowań dla pracowników, chociaż sama spółka temu zaprzecza. Musk został też pozwany do sądu za wprowadzenie inwestorów w błąd w sprawie produkcji Modelu 3.

Trend.az/Michał Perzyński