Emilewicz: Za miesiąc chcemy ogłosić przetarg na panele do farmy fotowoltaicznej resortu

1 lipca 2019, 17:15 Alert

Przetarg na panele do farmy fotowoltaicznej, która ma powstać na dachu resortu przedsiębiorczości i technologii chcielibyśmy ogłosić w okolicach 1 sierpnia – wskazała w poniedziałek szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Farma miałaby odpowiadać za ok. 12 proc. zapotrzebowania ministerstwa na energię.

Siedziba Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Inwestycji i Rozwoju/ fot. Wikimedia Commons
„Rozpoczęły się prace związane z umocnieniem i ociepleniem stropu budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Po ociepleniu stropu zostaną również zainstalowane specjalne podpory dla samych paneli” – wyjaśniła w poniedziałek Emilewicz.

Dodała, że przetarg na panele resort chciałby ogłosić „w okolicach 1 sierpnia”. „Wydaje nam się, że jest to możliwe, aby wczesną jesienią farma na dachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wraz z magazynem energii zaczęły pracować” – zaznaczyła szefowa MPiT.

Minister Emilewicz szacuje, że pozyskiwanie energii z tego źródła przyniesie rocznie ok. 150 tys. zł oszczędności. „Biorąc pod uwagę rachunek z 2017 r. farma będzie odpowiadała za ok. 12 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w naszym ministerstwie” – podkreśliła.

Polska Agencja Prasowa