Enea zapowiada aktualizację strategii w zgodzie z najnowszymi trendami

21 listopada 2019, 14:00 Alert
elektrownia_wiatrowa_bardy_1
Elektrownia wiatrowa w Bardach, fot. Enea

Do końca roku Enea przedstawi aktualizację strategii, która będzie się wpisywać w najnowsze trendy oraz pokazywać nowe kierunki inwestycyjne – zapowiedział w czwartek prezes Enei Mirosław Kowalik.

Prezentując wyniki spółki po III kwartale 2019 r. Kowalik ocenił, że są solidne podstawy myślenia o dalszym rozwoju w kierunku dyktowanym częściowo przez otoczenie. „Będziemy patrzyli na nowe kierunki inwestycyjne” – zaznaczył. Chodzi o linie biznesowe, które w przyszłości będą dawać zysk i na które jest akcent w obecnych trendach – wyjaśnił.

Wymienił tu fotowoltaikę, energetykę wiatrową na morzu, na lądzie, oraz „może biogazownie”. Nie wykluczył również kierunku mikroinstalacji i spółdzielni energetycznych. W kwestii wiatraków na morzu prezes powiedział, że spółka „analizuje i rozmawia z potencjalnymi partnerami”, tak aby stać się częścią całego projektu morskich farm na Bałtyku.

„Nie odchodzimy od energetyki wiatrowej na lądzie” – zastrzegł Kowalik, podkreślając, że spółka ma kilka takich projektów, ale muszą one być tak realizowane, aby przynosić zyski.

Odnosząc się do budowy węglowej elektrowni Ostrołeka C, w której Enea ma połowę udziałów, Kowalik podkreślił, że budowa toczy się zgodnie z harmonogramem. Jak dodał, sprawa finansowania jest w toku. „W tym otoczeniu i biorąc pod uwagę obserwowane trendy wymaga to dużej staranności” – zastrzegł.

Polska Agencja Prasowa