Enea oferuje taryfę antysmogową

2 lutego 2018, 06:00 Alert

Zgodnie z zapowiedziami Enea rozszerzyła swoją ofertę o nowy produkt promujący zwiększanie zużycia prądu w godzinach nocnych. Nowa oferta – Enea Eco – ma, dzięki preferencyjnym cenom, zachęcić Klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego oraz samochodów elektrycznych.

Infrastruktura przesyłowa. Fot. Enea
Infrastruktura przesyłowa. Fot. Enea

Enea wychodzi do klienta 

Produkt przeznaczony jest dla Klientów indywidualnych, którzy zużywają energię na potrzeby gospodarstw domowych przyłączonych do sieci Enei Operator. Ideą produktu jest wspieranie zwiększenia zużycia energii w godzinach od 22.00 do 6.00. Nowy produkt Enei ma być uzupełnieniem preferencyjnych rozwiązań jakie znalazły się w taryfie dystrybucyjnej Enei Operator, która funkcjonuje od 31 stycznia tego roku.

– Jest to ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą rozpocząć korzystanie w swoich domostwach z ogrzewania elektrycznego lub też ładować pojazdy elektryczne w godzinach nocnych. Wprowadzenie Enea Eco to pierwszy etap długofalowych działań Enei, wpływających na świadomość Klientów w zakresie ochrony środowiska i walki ze smogiem. Zależy nam na komforcie Klientów, ale także ważny jest dla nas aspekt ekologiczny i poprawa jakości powietrza – powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych.

W efekcie połączenia preferencyjnych cen energii w produkcie i stawek dystrybucyjnych, objęta nimi dodatkowo zużyta w nocy kilowatogodzina będzie znacząco tańsza niż w ciągu dnia.Produkt Enea Eco jest dostępny w Biurach Obsługi Klienta Enei od 31 stycznia br.

Zapowiedź kolejnych usług

Enea zakłada kompleksowe podejście do ekologii. Dlatego też znany już Klientom produkt Enea Smart wkrótce zostanie rozszerzony o dodatkowy pakiet – Ogrzewanie. Stanowi on odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów poszukujących rozwiązań pozwalających na efektywne oraz komfortowe (zdalne i programowalne) sterowanie domowym systemem ogrzewania. Dzięki temu pakietowi Klienci Enei będą mogli m.in. zdalnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniu, co pozwoli na większą efektywność, oszczędności i poprawę komfortu. Pakiet Ogrzewanie, podobnie jak pozostałe pakiety z linii Enea Smart, dostępny będzie w Biurach Obsługi Klienta i będzie można go kupić już za miesiąc.

Enea