Związkowcy Enei nie chcą rozbudowy Elektrowni Ostrołęka

31 października 2018, 09:45 Alert
Teren budowy Bloku C Elektrowni Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
Teren budowy Bloku C Elektrowni Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Synergia Pracowników Grupy Kapitałowej Enea złożył pozew o stwierdzenie nieważności, ewentualnie uchylenie uchwały NWZ spółki w sprawie budowy bloku węglowego w Ostrołęce – podała spółka w komunikacie.

Zarząd Enei poinformował, że 30 października 2018 roku powziął informację o złożeniu pozwu o stwierdzenie nieważności, ewentualnie uchylenie uchwały nr 3 nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z 24 września 2018 roku w sprawie wyrażenia kierunkowej zgody na przystąpienie do etapu budowy w ramach projektu Ostrołęka C. Pozew złożył akcjonariusz spółki – Międzyzakładowy Związek Zawodowy Synergia Pracowników Grupy Kapitałowej Enea.

Przypominamy, że pozew o stwierdzenie nieważności uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Enei w sprawie budowy nowego bloku w elektrowni Ostrołęka złożyła też Fundacja ClientEarth.

Przeciwnicy inwestycji argumentują, że realizacja inwestycji budowy nowego bloku węglowego w Ostrołęce, ze względu na rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 oraz konkurencję ze strony taniejących technologii OZE, a także z uwagi na planowane zmiany prawa unijnego odnośnie warunków wsparcia w ramach rynków mocy, obarczona jest bardzo dużym ryzykiem finansowym.

CIRE.pl/Polska Agencja Prasowa