Polenergia umożliwia ładowanie elektryków w godzinach, gdy produkcja z OZE jest najwyższa

16 kwietnia 2024, 08:30 Alert

Polenergia eMobility wprowadza atrakcyjną promocję dla użytkowników samochodów elektrycznych. Firma uruchomiła akcję „Godziny i weekendy z OZE”, która umożliwia ładowanie pojazdów elektrycznych taniej w godzinach, gdy produkcja energii z odnawialnych źródeł jest najwyższa.

Dzięki rosnącemu udziałowi odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym, który w 2023 roku osiągnął poziom 27%, kierowcy mogą korzystać z zielonej energii w coraz niższych cenach. To zjawisko to wynik rosnącej świadomości społecznej i zapotrzebowania na ekologiczne rozwiązania, w tym elektromobilność.

– Energia elektryczna z odnawialnych źródeł jest już nie tylko alternatywą, ale jednym z głównych filarów systemu energetycznego. To, co czyni nasze rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjnym, to fakt, że w Polenergii korzystamy z pełnego łańcucha wartości. Energia elektryczna dostarczana do naszych szybkich stacji ładowania i hubów o dużej mocy, produkowana jest z odnawialnych źródeł, które należą do Grupy. Od momentu produkcji na farmach wiatrowych lub fotowoltaicznych, przez przetwarzanie i dystrybucję, do momentu, gdy zostaje wykorzystana do ładowania pojazdów elektrycznych naszych klientów – wyjaśnia Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergia eMobility.

W ramach promocji, ceny ładowania są niższe od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-15:00 i wynoszą 1,39 zł/kWh dla stacji DC oraz 1,60 zł/kWh dla stacji AC. Poza tymi godzinami, ceny są nieco wyższe – 1,99 zł/kWh dla stacji DC i 1,60 zł/kWh dla stacji AC. W weekendy obowiązują jednolite, niższe stawki – 1,39 zł/kWh dla obu typów stacji.

Promocja „Godziny i weekendy z OZE” jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników aplikacji mobilnej Polenergia eMobility, którzy rozpoczynają proces ładowania przez aplikację.\

Polenergia / Mateusz Gibała

Polenergia i Equinor złożyły wniosek o decyzję środowiskową ws. morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I