Premier wspiera plan Piotra Naimskiego

24 września 2018, 06:30 Alert
brama_polnocna-1
Brama Północna, grafika: BiznesAlert.pl

Sprzeciwiliśmy się monopolizacji źródeł dostaw gazu do Polski – powiedział w piątek na konwencji PiS w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

„Program, który PiS rozpoczęło 13 lat temu – program uniezależnienia energetycznego od Rosji. Program utworzenia zróżnicowanych źródeł dostaw. Po to właśne było rozpoczęcie budowy terminala LNG w Świnoujściu” – mówił premier.

Morawiecki podkreślił, że PiS sprzeciwił się monopolizacji dostaw źródeł gazu. „W przeciwieństwie do naszych poprzedników, lider PSL chciał doprowadzić do tego, żeby umowa z Gazpromem, monopolizacja źródeł dostaw gazu, trwała do roku 2037. My się temu sprzeciwiliśmy” – oświadczył szef rządu.

„Dzisiaj poprzez Baltic Pipe, pprzez rozbudowę terminala LNG ta umowa, która miała trwać do 2037 r., ale została zmieniona. My głównie dzięki ogromnej pracy i pewnej ciągłości – sztafetę podjął pan Piotr Naimski, który odpowiada za te działania. Tak jak ponad 40 lat temu budował KOR i Solidarność, tak dzisiaj jest to osoba, która symbolizuje, buduje naszą faktyczną suwerenność niezależność energetyczną. Potwierdzałem to wczoraj na spotkaniu w Salzburgu” – dodał Morawiecki.

Polska Agencja Prasowa