Jakóbik: Europa chce zamknąć stację benzynową Putina

13 czerwca 2022, 07:20 Energetyka

– Europa chce zamknąć stację benzynową Putina do 2027 roku, gdy całkowicie zrezygnuje z gazu rosyjskiego. Spieramy się kiedy to zrobić, ale jest to oficjalny cel unijny – powiedział redaktor naczelny BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik w rozmowie z MarketNews24.

Wojciech Jakóbik. Źródło: MarketNews24
Wojciech Jakóbik. Źródło: MarketNews24

– Kryzys energetyczny podsycany przez rosyjski Gazprom mógł być elementem przygotowań do wojny, bo chodzi o to, aby Europa sparaliżowana drożyzną na rynku energii i gazu nie potrafiła zareagować adekwatnie na to co wyprawia Putin na Ukrainie. Dziś już można powiedzieć, ze te wysiłki spełzły na niczym bo Europa wprowadza kolejne sankcje i choć się o nie kłóci to jednak kolejne pakiety sankcji uderzają w rosyjską gospodarkę – podkreślił Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

– Europa spiera się o to, jak szybko porzucić gaz rosyjski, ale plan porzucenia gazu z Rosji jest już oficjalnym celem unijnym zaproponowanym przez Komisję Europejską i to jest najbardziej doniosły skutek awantury wywołanej przez Putina – powiedział w rozmowie z MarketNews24.

– Europa chce zamknąć stację benzynową Putina. Do 2027 roku całkowicie zrezygnuje z gazu rosyjskiego – dodał.

Opracował Jędrzej Stachura

Kanada nakłada kolejne sankcje na Rosję, aby utrudnić jej działania wojenne