Biznes dołącza do inicjatywy EV100. Wśród członków IKEA, DHL, Unilever

21 lutego 2019, 08:45 Alert

Według najnowszego raportu grupy EV100, opublikowanego przez The Climate Group, ponad dwa miliony samochodów firmowych zostanie wymienione na samochody elektryczne do 2030 roku.

samochód elektryczny elektromobilność
fot. BiznesAlert.pl

EV100 jest to ogólnoświatowa inicjatywa, która skupia firmy chcące zelektryfikować swoją flotę samochodów do 2030 roku. Sektor transportu jest istotnym elementem w redukcji emisji gazów cieplarnianych i jest on obecnie odpowiedzialny za około 23 procent emisji wszystkich zanieczyszczeń w skali globalnej. Zmiany zachowań konsumenckich oraz wymiana floty na pojazdy bardziej przyjazne środowisku mogą z znaczący sposób przyśpieszyć ogólnoświatowe działania biznesu, na rzecz minimalizacji zmian klimatycznych.

Przeprowadzono ankietę wśród przedstawicieli sektora biznesu, w której 95 procent ankietowanych wskazało, że redukcja emisji gazów cieplarnianych jest „bardzo istotną” lub „istotną” siłą napędową transformacji elektromobilnej na świecie.

Do grupy EV100 dołączyły takie firmy jak IKEA, Unilever, BT Group, DHL czy nawet Lotnisko Heathrow w Londynie. Jego zarządcy wprowadzili już do powszechnego użytku 800 pojazdów elektrycznych. Posiadają także do dyspozycji 80 ładowarek elektrycznych. – W krajach, które zobowiązały się do zakończenia sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi oraz w miastach o niskim poziomie emisji, firmy stawiają na pojazdy elektryczne – powiedziała Helen Calrkson z The Climate Group. Wskazała, że sektor prywatny odrywa kluczową rolę w redukcji emisji i oczyszczaniu powietrza z substancji toksycznych. Podkreśliła, że Wielka Brytania ma dzisiaj duże możliwości działania w tym zakresie.

Standard.co.uk/The Climate Group/Patrycja Rapacka