RYNEK PACZEK 2016 pod patronatem BiznesAlert.pl

28 kwietnia, 2016 godz. 21:46
AC_300x300

Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy Państwa do udziału w największej konferencji poświęconej rynkowi paczek w Polsce, wyzwaniom branży KEP oraz jej synergii z sektorem e-commerce.

Rynek paczek przeżywa rewolucyjne zmiany w aspekcie geograficznym, biznesowym oraz technologicznym.

Rozwój cross-border e-commerce i prace nad Jednolitym Rynkiem Cyfrowym określają ramy do stworzenia paneuropejskiego rynku e-commerce i rynku dostaw. TTIP może rozszerzyć ten rynek o gigantyczny rynek e-commerce z USA.

Coraz odważniej na rynku paczek poczynają sobie firmy nowej gospodarki opierające swój model biznesowy na -economy of sharing-. Usługi „Uber Rush”, „Uber Merchant Delivery” czy „Uber Cargo” oraz ich konkurencyjne odpowiedniki zdobywają coraz większą popularność w USA i na Dalekim Wschodzie. Konkurencja dla klasycznych firm kurierskich i pocztowych przychodzi z zaskakującej strony, doskonale rozumiejącej świat e-commerce.

Nowoczesne technologie i innowacje eliminują czynnik ludzki z procesu nadawania i doręczania paczek. Pojazdy bez kierowcy i drony dostarczają już paczki na zachodnim wybrzeżu USA. Postępuje proces automatyzacji procesu nadawania, sortowania, przewozu i wydawania przesyłek. Za rogiem czeka rewolucja druku 3 D, która zmieni rynek e-commerce.
Rynek paczek, jako najbardziej rentowny i rosnący podsektor logistyki, jest ostatnią nadzieją klasycznych operatorów pocztowych i kurierskich. Czy wskazane powyżej zmiany oznaczają zbliżający się kres rynku pocztowo-kurierskiego, jaki znaliśmy do tej pory ? Jak będzie wyglądał rynek paczek przyszłości ? Gdzie powstanie wartość dodana i jak zmieni się łańcuch dostaw ? Gdzie i kto będzie zarabiał na dostarczaniu paczek ?

Na te i inne pytania o przyszłość rynku paczek eksperci odpowiedzą w trakcie II edycji konferencji „Rynek Paczek 2016”.

PAKIET INFORMACYJNY „RYNEK PACZEK 2016

Główne tematy tegorocznej konferencji :

> Rynek paczek u progu rewolucji : geograficznej, biznesowej i technologicznej;

> Strategie głównych operatorów pocztowych i kurierskich wobec zmian na rynku paczek;

> Cross-border e-commerce – główne trendy globalne i regionalne a rynek polski;

> Digital Single Market i budowa zintegrowanego rynku paczek – wyzwania regulacyjno-prawne i biznesowe;

> Innowacyjne rozwiązania wyzwania ostatniej mili;

> Obsługa zwrotów – modele biznesowe i logistyczne;

> Innowacyjne modele dostaw oparte o -economy of sharing-;
> Dropshipping – kompleksowy outsourcing logistyczny dla e-commerce;

> Sektor e-commerce a rewolucja druku 3 D;

> Oczekiwania klientów e-commerce względem jakości i szybkości dostaw;

> Automatyzacja i innowacje w zakresie logistyki paczek;

> Systemy autoidentyfikacji, lokalizacji i monitorowania przesyłek;

> Rozwiązania mobilne usprawniające działalność kurierską;

> Samochody użytkowe i inne urządzenia dla branży kurierskiej;

> Transport samochodowy, kolejowy i lotniczy dla firm kurierskich;

> Wyzwania prawne i podatkowe świadczenia transgranicznych usług dostaw.

W trakcie konferencji wygłoszą wystąpienia lub wezmą udział w panelach dyskusyjnych przedstawiciele: Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Poczty Polskiej S.A., InPost S.A., międzynarodowych i krajowych firm kurierskich, Forum Przewoźników Ekspresowych, Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, Instytutu Pocztowego oraz przedstawiciele renomowanych kancelarii prawnych i firm doradczych.

W konferencji wezmą udział menadżerowie ze szczebla decyzyjnego reprezentujący najważniejszych operatorów kurierskich i pocztowych, najważniejsze firmy z sektora e-commerce, dystrybucyjnego, marketingu bezpośredniego, kolporterskiego, przedstawiciele sektora usługowego wdrażających projekty typy click&collect oraz przedstawiciele czołowych globalnych dostawców rozwiązań i technologii dla branży kurierskiej.

Konferencja będzie międzynarodowa – prelekcje będą wygłaszane po polsku i angielsku. Zapewniono tłumaczenie symultaniczne.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w prestiżowych i praktycznych wnętrzach czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott zlokalizowanego bezpośrednio przy lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie).

Więcej informacji: adventure.pl