X Forum Europa- Ukraina pod patronatem BiznesAlert.pl

28 grudnia, 2016 godz. 10:43
nx2a2033

Szczegóły wydarzenia


X Forum Europa-Ukraina odbędzie się pod hasłem „Szanse, których nie można stracić”. Debaty skoncentrują się na kluczowych kwestiach potencjału gospodarczego Ukrainy, jej bezpieczeństwa energetycznego, stosunków z innymi krajami, wpływie kultury i pamięci historycznej na relacje między narodami, możliwościach rozwoju regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.

W tegorocznym jubileuszowym Forum Europa – Ukraina w Rzeszowie (27-28 stycznia)  udział weźmie ponad 700 gości, w tym szefowi parlamentów Polski i Ukrainy, przedstawiciele rządów, parlamentarzyści, unijni decydenci, biznesmeni, eksperci oraz dziennikarze z Ukrainy, Polski, krajów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Szczegóły znajdziecie Państwo w informacji prasowej w językach polskim i ukraińskim (w załączniku). Więcej informacji prasowych znajdziecie Państwo na naszej stronie https://www.forum-ekonomiczne.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/ oraz na stronie głównej Forum.

Informujemy, że ze względów organizacyjnych nie przewidujemy możliwości akredytacji dziennikarzy na miejscu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem prasowym Forum (biuro.prasowe@isw.org.pl) do wtorku 24 stycznia do godz. 16.00.

Przedmiotem raportów, dyskusji panelowych i prezentacji Forum będą reformy na Ukrainie, możliwości wynikające z Układu Stowarzyszeniowego z Unią Europejską, uwarunkowania budowy nowoczesnej samorządności terytorialnej i społeczeństwa obywatelskiego. Poruszone będą również kwestie bezpieczeństwa Ukrainy w układzie europejskim i euroatlantyckim.

Spodziewamy się ponad 500 uczestników z Ukrainy, UE, Rosji, krajów sąsiedzkich i USA – przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich.

  • 2 dni debat i spotkań
  • Prezentacja Raportu Głównego
  • Sesje plenarne: kluczowi decydenci będą rozmawiać o współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich
  • Ponad 30 paneli dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom gospodarczym, politycznym i społecznym
  • 8 prezentacji ukraińskich obwodów, wybranych sektorów gospodarki etc.
  • 2 bankiety: możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi Forum

Szczegółowe informacje

Rejestracja