XXV Konferencja Energetyczna EuroPOWER pod patronatem BiznesAlert.pl

6 marca, 2017 godz. 12:10
XXV EuroPOWER_logo XXV EuroPOWER logo

Szczegóły wydarzenia


Już 5-6 kwietnia 2017 r., podczas 25. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER , kluczowi przedstawiciele branży po raz kolejny będą mieli okazję podjąć debatę na temat aktualnych problemów, z którymi zmaga się sektor energetyczny.


„Konferencja EuroPOWER jest jednym z ważniejszych spotkań na mapie polskich konferencji. Jest ono o tyle ciekawe, że łączy różne spojrzenia na kwestie energetyki zarówno przedstawicieli koncernów, przedstawicieli rządu, jak i dostawców technologii. Wydarzenie to jest dobrą recenzją tego, jak nadążamy za rozwojem rynku energii na skalę regionalną. Co więcej, dyskusje, które odbywają się na EuroPOWER są cennym doświadczeniem i dla tych, którzy podejmują główne decyzje i dla tych, którzy na rynku działają. Ta wymiana doświadczeń, wymiana opinii jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie nowoczesnej energetyki, który dynamicznie się zmienia.” —  Piotr Woźniak, Prezes Zarządu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo
Nad merytoryką konferencji czuwa Rada Programowa, której przewodniczy dr Leszek Juchniewicz. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili już m.in.:

–    Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju
–    Andrzej Piotrowski, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Energii
–    Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu, TAURON Polska Energia
–    Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
–    Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu, PSE
–    Marek Woszczyk, Dyrektor Generalny, PGNiG Upstream International
–    Piotr Adamczak, Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, Enea
–  Krzysztof Kowalczyk, Dyrektor Zarządzający, ElectroMobilityPoland

Podczas pierwszego dnia Wydarzenia, jubileuszowej XXV edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER, zajmiemy się zagadnieniami m.in. na temat:
Restrukturyzacji i zmiany charakteru polskiej gospodarki. Poruszymy tematy bieżących reform rządowych, nowych regulacji oraz priorytetów strategii. Przedstawimy Plan Morawieckiego po konsultacjach oraz opowiemy o nowych oczekiwaniach interesariuszy, a także spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak innowacje zmienią oblicze polskiej gospodarki?
Pakiet Zimowy UE „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” nowym wyzwaniem dla polskiej energetyki – w panelu pochylimy się nad pakietem zimowym, jako narzędziem realizacji i zmian Unii Energetycznej oraz przedstawimy ocenę funkcjonalną jednolitego europejskiego rynku energii, a także implementację dyrektyw UE – RED i EED.
Zagadnienia takie jak, infrastruktura ładowania – stan aktualny i perspektywy rozwoju. Wpływ na rynek i gospodarkę kraju, korzyści dla sektora energii oraz konsumentów, a także wizja rozwoju polskiej elektromobilności, są częścią panelu Elektromobilność – megatrend rozwojowy czy przejściowa moda? W debacie inaugurującej drugi dzień Konferencji zaprezentujemy szeroką tematykę strategiczną dla całej branży – Bezpieczeństwo energetyczne, miks energetyczny i rynek mocy. Następnie przejdziemy do zagadnień rynku gazu i paliw: kierunek dostaw, dystrybucja i perspektywy rozwoju. Prezentując innowacje oraz trendy runku, opowiemy o technologiach w polskiej elektroenergetyce. Dostrzegając aktualne tematy sektora energetyki zatrzymamy się przy tematyce Smogu w Polsce. W poszukiwaniu remedium, głosem Ministerstwa Energii zaprezentowany zostanie program walki ze smogiem. Zapewniając równoprawność uczestnikom rynku energii, Konferencję zakończymy tematem   Konsument czy tylko odbiorca energii związany umową? Jaki jest rynek energii w Polsce? Jaki powinien być? Dla kogo ten rynek rynek? Jakość energii, usługi OSR oraz personalizacja podejścia do odbiorcy.

Szczegółowy program z prelegentami na: http://konferencjaeuropower.pl/europower/program/

Zwieńczeniem pierwszego dnia XXV edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER będzie Wielka Gala „Liderzy Świata Energii i Produkcji”, która odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. w Hotelu Westin w Warszawie. Podczas jej trwania zostaną wyróżnione osobowości, przedsięwzięcia i przedsiębiorstwa, wywierające pozytywny wpływ na rozwój branży oraz przyczyniające się do wzrostu konkurencyjności polskiego biznesu i gospodarki.

Kategorie konkursowe:
Człowiek Roku
Producent Roku
Handlowiec Roku
Dostawca rozwiązań dla sektora
Innowacja Roku
Społeczna odpowiedzialność biznesu

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia foto i wideorelacji z poprzedniej edycji.
Zapraszamy również do odwiedzenia Facebooka i Twittera.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronie: http://konferencjaeuropower.pl/