Famur dostarczy PGG maszyny za 60 milionów złotych

3 grudnia 2018, 14:30 Alert
Kopalnia górnictwo
fot. pixabay.com

Famur podpisał z Polską Grupą Górniczą (PGG) umowę na dostawę przenośników zgrzebłowych ścianowych oraz kruszarek ścianowych dla KWK Ruda, podała spółka. Wartość umowy to 59,9 mln zł netto.

„Realizacja umowy będzie następować sukcesywnie, w oparciu o wystawiane przez PGG zamówienia. Zgodnie z umową, termin realizacji ostatniego zamówienia powinien nastąpić do końca lipca 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

W połowie października Famur podał, że jego oferta, warta 59,9 mln zł netto, została wybrana przez PGG w przetargu na „Dostawę nowych przenośników zgrzebłowych ścianowych i podścianowych, kruszarek, urządzeń przekładkowych oraz wyposażenia elektrycznego dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Ruda”, w zakresie zadania nr 1 pn. „Dostawa nowych przenośników zgrzebłowych ścianowych oraz kruszarek ścianowych dla KWK Ruda”.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Skonsolidowane przychody Famuru sięgnęły 1 459,6 mln zł w 2017 r.

ISBNews