Finał konkursu na karoserię polskiego „elektryka” już blisko

18 lipca 2017, 13:30 Alert

Jak ustaliła redakcja BiznesAlert.pl, za zamkniętymi drzwiami w warszawskim hotelu Sheraton odbywają się ostatnie narady przed wyłonieniem finałowych projektów w konkursie na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Fot. BiznesAlert.pl

Z 15 prezentowanych na stronie ElectroMobility Poland propozycji jury wraz z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim i wiceministrem Michałem Kurtyką wybiera 10 projektów, które we wrześniu przejdą jeszcze jedną weryfikację w postaci sms-owego głosowania. Prawdopodobnie w ten sposób wyłoniona zostanie finałowa 5.

W ten sposób projekt polskiego samochodu elektrycznego wejdzie w kolejną fazę, w trakcie, której wybrani będą producenci prototypów. Jak ustaliła redakcja w EMP trwają intensywne prace nad właściwym przygotowaniem się do tego etapu prac.

Finałem ma być wyprodukowanie krótkich serii pojazdów elektrycznych tak zwanych testowych, które po dopuszczeniu do ruchu (plany zakładają rok 2019) będą normalnie eksploatowane, a zebrane podczas ich eksploatacji dane posłużą podjęciu dalszych decyzji odnośnie produkcji na masową skalę tych pojazdów.

Agata Rzędowska