Firma Movie Games rozwija się regionalnie

29 listopada 2017, 12:00 Alert

Movie Games otworzyło pierwszy oddział regionalny. Po niedawnym uruchomieniu nowej siedziby głównej w Warszawie nadszedł czas na Katowice, gdzie powstaje topowy projekt firmy: horror Lust For Darkness.  

Fot. ARP

W listopadzie Movie Games oficjalnie otworzyło kolejne, po siedzibie głównej w Warszawie, biuro w Polsce, tym razem w Katowicach. Będzie to miejsce realizacji projektów zespołu deweloperów Movie Games Lunarium. Pierwszym ich tytułem jest Lust For Darkness
– oczekiwana przez fanów gra typu FPP w stylistyce horroru inspirowana malarstwem Zdzisława Beksińskiego i powieściami H.P. Lovecrafta. Katowicki zespół liczy w tej chwili
13 osób, a ze względu na zaawansowanie prac i planowany nowy projekt, już rozpoczęto jego rozbudowę. Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska concept artist i animatora, którzy dołączą do prac przy obecnym oraz wkrótce otwieranym kolejnym projekcie zespołu.

– Ekspansja regionalna naszej firmy jest naturalnym efektem rozwoju. Poza Warszawą szukamy kreatywności i unikalności. Uruchomienie biura regionalnego w Katowicach jest konsekwencją decyzji o rozwoju zespołu odpowiedzialnego za nasz flagowy tytuł Lust For Darkness. Bardzo wierzymy w powodzenie tego projektu, tym bardziej, że jak pokazała kampania na Kickstarterze, jest on oczekiwany przez graczy – mówi Aleksy Uchański, prezes Movie Games.

Zrealizowana na platformie crowdfundingowej kampania dla Lust For Darkness zebrała na rzecz rozwoju przedsięwzięcia ponad 52 tysiące dolarów kanadyjskich, a podstawowy cel zbiórki został osiągnięty w zaledwie 42 godziny.

Ekspansja potwierdza zdolność spółki do rozbudowy struktur wewnętrznych na skalę kraju. Wzrost zespołów Movie Games S.A. stanowił jeden z naszych głównych celów na 2017 rok, jesteśmy szczęśliwi, że przebiega tak sprawnie – ujawnia wiceprezes Movie Games, Mateusz Wcześniak. Spółka ogłosiła ostatnio również swoje plany na 2018 rok dotyczące wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych.

ARP