Fortum przeprowadziło udane testy w ciepłowni w Bytomiu

11 lipca 2016, 13:15 Alert
Fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta
Fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta

(CIRE.PL)

W ramach prac przy budowie ciepłowni Fortum w Miechowicach przeprowadzono już między innymi udaną próbę ciśnieniową nowego kotła. Budowa nowego źródła ciepła dla Bytomia ma się zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jak informuje Fortum w ramach prac przy budowie ciepłowni w Miechowicach, wykonano nowy komin o wysokości 60 metrów, a także ponad stumetrowy most nawęglania. Według zapowiedzi spółki realizacja wartego około 50 milionów złotych projektu budowy nowego źródła ciepła dla Bytomia o mocy 25 MW ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Aktualnie na budowie nowego źródła ciepła trwają prace związane z wykonaniem instalacji oczyszczania spalin ze zbiornikiem sorbentu, a także przygotowaniem placów na węgiel i żużel. Trwa również montaż przenośników, które docelowo będą transportować węgiel do kotła.

Nowa ciepłownia Fortum w Bytomiu ma spełniać rygorystyczne normy środowiskowe i została zaprojektowana tak, aby w przypadku dalszego zaostrzenia limitów emisyjnych w przyszłości, mogła zostać do nich dostosowana bez konieczności ingerencji w jej konstrukcję. Zakład będzie stanowił rezerwę dla istniejącej infrastruktury ciepłowniczej w Bytomiu, a także posłuży jako podstawowe źródło ciepła dla bytomian w okresie letnim