Forum Energii wzywa do wsparcia zbiórek na fotowoltaikę szpitali na Ukrainie

9 lutego 2023, 07:20 Bezpieczeństwo

– Forum Energii, zdecydowało się wesprzeć zbiórkę funduszy na instalację fotowoltaiczną dla szpitala w Sumach – informuje ten think-tank, którego eksperci komentują często w BiznesAlert.pl.

Panele fotowoltaiczne. Mikroinstalacja OZE. Fot. Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl
Panele fotowoltaiczne. Mikroinstalacja OZE. Fot. Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Od blisko roku tuż za polską granicą toczy się okrutna wojna. Rosyjski agresor prowadzi zmasowane ataki rakietowe na kluczową infrastrukturę, w tym energetyczną, Ukrainy. W wyniku tych działań coraz częściej dochodzi do długotrwałych przerw w dostawach energii elektrycznej, co destrukcyjnie wpływa m.in. na pracę szpitali, które mają poważne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem i dbaniem o zdrowie pacjentów.

Aby poprawić ich sytuację, ukraińska organizacja pozarządowa Ukrainian NGO ECOCLUB wraz ze Stowarzyszeniem Energetyki Słonecznej Ukrainy rozpoczęły projekt instalacji elektrowni słonecznych dla 6 ukraińskich szpitali. Na ten cel potrzebne są ogromne środki finansowe.

Z tego względu kilka organizacji z Europy, a wśród nich Forum Energii, zdecydowało się wesprzeć zbiórkę funduszy na instalację fotowoltaiczną dla szpitala w Sumach. Cel – to 27,5 tys. euro. Więcej o tej zbiórce – oraz o już zrealizowanych inwestycjach – można przeczytać na stronie internetowej: https://resforukraine.eu/PL/index_pl.html

Inicjatywę może wesprzeć każda osoba lub firma, wpłacając dowolną kwotę darowizny na konto Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, która organizuje zbiórkę funduszy w Polsce. Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania.

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
W tytule przelewu: Darowizna dla Sum
Numer konta: PL95 8133 0003 0001 0429 2000 0016
Bank: Bank Spółdzielczy Bystra

Środki można również przekazać bezpośrednio ukraińskiej organizacji ECOCLUB:

NGO ECOCLUB
W tytule przelewu: SunForUA
Numer konta: UA5335100 5000 0026 3816 7000
Bank: JSC “Ukrsibbank”
SWIFT: KHABUA2k

Wszystkie pieniądze zebrane przez partnerów w różnych krajach zostaną przekazane na konto NGO Ecoclub, która przeznaczy je na pokrycie kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Instalacja zostanie zamówiona i dostarczona przez lokalną firmę na Ukrainie. Zbiórka potrwa tak długo, aż zebrana zostanie ustalona suma (27,5 tys. euro). Jeśli przekazana przez darczyńców kwota okaże się większa – zakupiona zostanie większa instalacja PV. Realizacja projektu zostanie udokumentowana, a raport finansowy będzie opublikowany na stronie https://resforukraine.eu/PL/index_pl.html.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki publicznej na fotowoltaikę dla ukraińskich szpitali.

Źródło: Forum Energii