Francuscy ministrowie muszą ograniczyć zużycie energii w budynkach resortów

26 lipca 2022, 15:30 Alert

Francuscy ministrowie mają ograniczać energię w budynkach resortów. Premier Elisabeth Borne wydała oficjalne rozporządzenie, które m.in obejmuje użytkowanie klimatyzacji.

Francuskie ministerstwa musza ograniczać energię

Premier Francji Elisabeth Borne wprowadziła rozporządzenie o redukcji zużycia energii w ministerstwach. Szefowie resortów mają zadbać o użytkowanie klimatyzacje zgodnie z określonymi zasadami. Zakazano używania klimatyzacji, jeśli temperatura w pomieszczeniu wyniesie poniżej 26 stopni Celsjusza oraz nie można włączać ogrzewania, jeśli temperatura nie spada poniżej 19 stopni.

Nowe zalecenia obowiązują w ministerstwach i innych budynkach administracji publicznej. W ogólnodostępnych budynkach publicznych drzwi będą musiały pozostawać zamknięte, gdy włączona jest klimatyzacja lub ogrzewanie. Borne zwraca również uwagę na odpowiedzialny wybór środków transportu i częstsze korzystanie na przykład z rowerów. Minister transformacji energetycznej Agnes Pannier-Runacher także zwróciła się do firm o zmniejszenie zużycia energii, szczególnie poprzez ograniczenie korzystania z klimatyzacji i ogrzewania.

Polska Agencja Prasowa/Maria Andrzejewska

Turbina Nord Stream 1 to wyjątek. Sankcje blokują 37 mld rubli inwestycji Rosji