AlertEnergetykaGaz.

Gaz-System przekłada rozmowy z mieszkańcami o Gazociągu Polska-Litwa

Fot. Gaz-System

Gaz-System organizuje cykl spotkań poświęconych budowie Gazociągu Polska-Litwa. Seria dyskusji o północnym odcinku instalacji odbędzie się w marcu 2020 roku. Najbliższe spotkania zostały jednak przełożone. To efekt zaleceń o odwołanie spotkań i imprez w związku z koronawirusem. 

Spotkania dla mieszkańców

Tematem całego cyklu jest “Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, tj. odcinek północny Gazociągu Polska-Litwa”

Spotkania są organizowane jako formuła otwartego dialogu ze społecznością lokalną, które pozwalają na przekazanie wiedzy na temat realizowanego przedsięwzięcia. Uczestnicy spotkań zyskają możliwość przekazania swoich uwag i opinii – informuje Gaz-System.

W związku z zaleceniami o odwołaniu imprez i spotkań, Gaz System przełożył jednak zaplanowane konsultacje na inne terminy. Spółka ma poinformować o zmianach.

Najbliższe spotkanie było zaplanowane na 12 marca 2020 roku o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Rydzewie (gmina Rajgród). Tego samego dnia o godz. 13:00 miała się odbyć debata w Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach (gmina Prostki). Ostatnie rozmowy miały odbyć się 13 marca 2020 roku o godz. 11:00 w Urzędzie Gminy Grajewo (gmina Grajewo). Udział w spotkaniach ma być otwarty dla wszystkich zainteresowanych z terenu danej gminy.

Gaz-System/Jędrzej Stachura

Gaz-System otrzymał zgodę na budowę niezbędnej części Baltic Pipe

by

 


Powiązane artykuły

Reaktor jądrowy Maria. Fot. Mateusz Grochocki/East News. Warszawa, 23.04.2019

Reaktor Maria wciąż czeka na zgodę. Decyzja PAA nie zapadła

Przedstawiciel Ministerstwa Przemysłu sugerował, że reaktor badawczy Maria może wznowić działalność już na przełomie lipca i sierpnia, Państwowa Agencja Atomistyki...
Nowy szef ministerstwa energii Miłosz Motyka, foto: gov.pl

Miłosz Motyka królem polskiej energetyki. Bez ziemi, pieniędzy i wojska

W Polsce mamy znów ministerstwo energii, które ma zajmować się sprawami wcześniej będącymi w gestii częściowo resortu klimatu i środowiska...

Niemcy już szykują się do storpedowania polskiego Dubaju

Informacje o odkryciu złóż ropy naftowej w Świnoujściu wywołały poruszenie nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. Z tym,...

Udostępnij:

Facebook X X X