Gaz-System posadzi ponad 42 tysiące drzew w Białołęce

11 grudnia 2020, 17:00 Alert
las zalesianie środowisko

W listopadzie 2020 roku Gaz-System posadził 18300 drzew nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera w Warszawie. Wiosną 2021 roku Gaz-System chce zazielenić dzielnicę Białołęka, pojawi się tam ponad 700 drzew parkowych i ok. 23600 sadzonek leśnych. Prowadzone przez spółkę nasadzenia drzew są związane m.in. z odtworzeniem zieleni po przyłączeniu Elektrociepłowni Żerań do sieci gazowej.

Zielona Warszawa

Gaz-System w listopadzie 2020 roku uzgodnił z właścicielami terenu konkretne działki, na których prowadzi nasadzenia. Pierwsza część projektu została zrealizowana nad Kanałem Żerańskim i w lesie przy ul. Mehoffera.

– Przyłączenie Elektrociepłowni Żerań do sieci gazowej oraz posadzenie kilkunastu tysięcy drzew wpisuje się w politykę Gaz-Systemu, którą jest poprawa jakości powietrza w stolicy i kraju – powiedziała Iwona Dominiak, rzecznik Gaz-Systemu.

Drugą część procesu Gaz-System przeprowadzi na terenach placówek szkolnych Białołęki oraz wzdłuż ul. Płochocińskiej. Na Żeraniu zostały posadzone głównie dęby szypułkowe, lipy drobnolistne i jarzęby w liczbie ok. 5 300 sztuk. Natomiast w lesie przy ul. Mehoffera pojawiło się ok. 13 000 sadzonek różnych gatunków drzew – przede wszystkim buków i lip.

Gaz-System/Jędrzej Stachura

Państwa unijne zgodziły się na podniesienie celu redukcji emisji CO2 po usatysfakcjonowaniu Polski