Gaz-System zapowiada inwestycje o wartości 10 mld złotych

5 grudnia 2018, 07:00 Alert
gaz rura gazociąg
Gazociąg. Fot. Gaz-System

Przez najbliższe 3-4 lata Gaz-System będzie realizował inwestycje o wartości prawie 10 mld zł – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

W trakcie realizacji jest budowa 15 gazociągów o długości prawie 915 km będących elementem korytarza Północ – Południe (N-S). Ich koszt szacowany jest na 4,9 mld zł.

– Zawarto już 11 umów na wykonanie robót budowlano-montażowych dla gazociągów o długości 633,9 km i wartości ponad 1,7 mld zł. Budowę trzech odcinków, o długości 101,1 km, już nawet zakończono. Dla czterech gazociągów z programu N-S nie zawarto jeszcze umów na wykonanie – powiedział cytowany przez „Puls Biznesu” Mariusz Kozłowski, rzecznik Gaz-Systemu.

Gazeta przypomina, że projektowane są również dwa interkonektory mające połączyć Polskę z Litwą o wartości około 1,3 mld zł. W najbliższych latach Gaz-System planuje budowę gazociągów systemowych o długości 507 km, podzielonych na 9 odcinków. Wybrano już wykonawców dla dwóch z nich, na kolejne dwa szykuje dokumentację przetargową, a trzy są na etapie projektowania – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Puls Biznesu/CIRE.PL