Gaz-System zaprasza na akcję sprzątania plaży

16 września 2019, 12:04 Alert

Już 21 września 2019 r. GAZ-SYSTEM zaprasza dzieci i dorosłych, kochających przyrodę i dbających o środowisko naturalne do udziału w Akcji Sprzątania Plaży. Odbędzie się ona w nadmorskiej miejscowości Rewal. Start akcji godzina 12:00. Spotykamy się na plaży w Rewalu przy Placu Wielorybów.

Gaz-System sprzątanie plaży

Na miejscu znajdą Państwo niezbędne akcesoria m.in. worki do segregacji odpadów oraz rękawiczki jednorazowego użytku.

Celem akcji jest edukacja ekologiczna i uświadamianie jak działanie każdego z nas wpływa na otaczające środowisko naturalne. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli również wziąć udział w zabawach, konkursach z nagrodami oraz warsztatach eko.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Rewal, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Fundacji Nasza Ziemia.

HARMONOGRAM AKCJI:

12:00 Rozpoczęcie
12:00-16:00 Wydawanie worków na śmieci i rękawiczek przy strefie, sprzątanie plaży. Możliwość rozmowy z przedstawicielem Projektu Baltic Pipe
13:00-17:00 Gry i animacje
14:00 Konkurs dla dzieci i młodzieży „Moje akwarium”
14:30 Warsztaty „Drugie życie śmieci”
15:00 Konkurs plastyczny dla dzieci
15:30 Quiz ekologiczny I
16:00 Quiz ekologiczny II
16:30 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
16:50 Quiz ekologiczny III
17:00 ZAKOŃCZENIE

Projekt BALTIC PIPE to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. To również większa dbałość o otaczające nas środowisko, gdyż gaz ziemny jest niskoemisyjnym paliwem, a jego zużycie obniża emisję dwutlenku węgla.

EKOLOGIA MA ZNACZENIE! Nie może Ciebie zabraknąć!

Gaz-System