Poranek BiznesAlert.pl: Na Gazterm byliśmy, miód i wino piliśmy

8 maja 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Tauron miał zostać oszukany na ponad 50 mln zł przez Duńczyka Jana Maxa L., zaangażowanego w olbrzymią międzynarodową karuzelę wyłudzającą VAT – napisał w najnowszym numerze tygodnik „Newsweek Polska”. To efekt śledztwa dziennikarskiego przeprowadzonego w ramach projektu Grand Theft Europe. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

W Świnoujściu trwa konferencja Gazterm 2019 pod patronatem BiznesAlert.pl. Na panelach i w rozmowach z przedstawicielami rządu pada temat pływającego terminala LNG w Zatoce Gdańskiej, który po rozbudowie Terminalu LNG w Świnoujściu pomógłby Polsce przyjmować jeszcze większe wolumeny gazu. Wciąż jednak czekamy na ostateczną decyzję w sprawie tej inwestycji.

Ponadto: nasz redaktor Piotr Stępiński zastanawia się co dalej z rekompensatami dla przemysłu. Jedna z największych spółek hutniczych w Polsce Arcelor Mittal zapowiada tymczasowe ograniczenie produkcji mające obniżyć koszty działalności. Kolejne spółki mogą zdecydować się na ten krok. Nie wiadomo czy otrzymają obiecane rekompensaty.

Tymczasem w Brukseli trwa spór o Nord Stream 2 – Ukraina zarzuca Gazpromowi, że projekt ten ma znaczenie jedynie ekonomiczne, a Komisja Europejska rozważa przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu!