Trzy dni debat, szkoleń i paneli – Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk już po raz 42. zorganizowało Gdańskie Dni Elektryki. GDE oraz wydarzenia mu towarzyszące, odbywały się w dniach 26-28 października 2017 r. i miały miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej oraz Hotelu Focus Premium Gdańsk.
W czasie tegorocznej edycji po raz pierwszy odbyło się seminarium techniczne. Wydarzenie odbyło się w przeddzień Konferencji w Hotelu FOCUS Premium Gdańsk. Prelekcje dotyczyły zagadnień technicznych związanych z projektowaniem i rozwojem sieci elektroenergetycznych. Spotkanie zawierało dwa panele tematyczne. W ramach GDE odbyły się także szkolenia. Uczestnicy mieli okazję poznać najczęściej używane programy w branży elektroenergetycznej i automatyce przemysłowej.
Jednym z najważniejszych elementów GDE była konferencja naukowo-techniczna. Tematem debat były „Nowoczesne technologie w stacjach i liniach elektroenergetycznych”. Zagadnienia obejmowały ważne aspekty rozwoju oraz aktualne problemy w dziedzinie elektroenergetyki.
Podczas Konferencji swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele firm sponsorskich, wystawcy, prelegenci z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
Wszystkie zgłoszone referaty zostały opublikowane w Zeszycie Naukowym Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej nr 56 i są dostępne w wersji elektronicznej.
Targi firm, odbywające się równolegle z konferencją, stanowiły znakomitą okazję do zaprezentowania i zaoferowania swojego produktu, ale także przedstawienia firmy oraz zacieśnienia relacji pomiędzy wystawcami.
W tym roku uczestnicy Konferencji mogli po raz kolejny obejrzeć najnowocześniejsze Laboratoria na Politechnice Gdańskiej: Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej znajdujące na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii – LINTE^2 wydziału Elektrotechniki i Automatyki.
Spore zainteresowanie przyciągnęły Zawody Konstruktorów Robocontest, które stają się coraz ważniejszym elementem GDE. Umożliwiają wszystkim uczestnikom Konferencji i Targów Firm kontakt z robotyką turniejową.
GDE