Wydatki na infrastrukturę dystrybucji gazu ziemnego w Polsce sięgną w tym roku 2 mld zł – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
Inwestycje w infrastrukturę energetyczną
Jak czytamy w dzienniku, na rozwój sieci dystrybucji gazu, przyłączanie nowych odbiorców oraz modernizacje sieci dla zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego GK PGNiG zamierza przeznaczyć w tym roku 2 mld zł i plan na pierwsze półrocze w tym obszarze działalności został zrealizowany.
„Rz” przypomina, że odpowiedzialna za dystrybucję gazu ziemnego w GK PGNiG, spółka PSG realizuje zaplanowany na lata 2018-2022 program inwestycji w rozbudowę sieci gazowniczej w kraju, w ramach którego zamierza zgazyfikować 300 gmin. Z informacji uzyskanych przez dziennik w PGNiG wynika, że dla wszystkich gmin zrealizowano już etap prac koncepcyjnych. W przypadku 36 jednostek samorządowych dostawy są już realizowane, a w 141 inwestycje są na etapie opracowania dokumentacji projektowej lub realizacji robót budowlanych.
Jednocześnie, jak informuje „Rzeczpospolita”, grupa PGNiG planuje realizację kilku projektów budowy gazociągów wysokiego ciśnienia o łącznej długości ponad 600 km. Chodzi o gazociągi relacji: Konopki- Ełk-Mrągowo, Bytów-Chojnice, Dworzysko-Chojnice, Kolnik-Elbląg, Tulce-Nekla, Witkowo-Września, Łyszkowice- Słupia-Łódź oraz Kalisz- Sieradz-Meszcze.
Rzeczpospolita
Infrastruktura jest kluczem do bezpieczeństwa energetycznego (RELACJA)