Rząd i związkowcy będą spotykać się zdalnie

18 sierpnia 2020, 15:00 Alert

Spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa zostało odwołane z powodu zakażenia koronawirusem osoby, która brała udział w jego pracach.

Zagrożenie epidemiologiczne

Spotkanie miało się odbyć 18 sierpnia 2020 roku o godz. 12:00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i miało być kontynuacją ubiegłotygodniowych rozmów w Warszawie. Zespół złożony z przedstawicieli rządu (pod przewodnictwem wicepremiera Jacka Sasina), przedstawicieli spółek węglowych oraz strony związkowej ma wypracować plan ratunkowy dla górnictwa ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej.

Górnicze Związki Zawodowe Węgla Kamiennego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zaapelowały do wicepremiera Jacka Sasina, aby dzisiejsze spotkanie i każde następne – ze względu na pandemię – odbywały się online.

W poniedziałek przedstawiciele ministerstwa aktywów państwowych przekazali, że spotkanie jednak się nie odbędzie, a jako powód podali „duże zagrożenie epidemiologiczne wywołane przez koronawirusa”. Termin kolejnego spotkania nie został jeszcze wyznaczony.

nettg.pl/Jędrzej Stachura

Prezes PGG: Zrobimy wszystko, żeby Grupa przetrwała i dalej funkcjonowała