Grupa Azoty obniża ceny nawozów

17 marca 2023, 15:00 Alert

Grupa Azoty „znacząco” obniża od piątku, 17 marca, ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych w swojej autoryzowanej sieci dystrybucyjnej, dostosowując ceny swoich produktów do bieżącej sytuacji rynkowej, podała spółka. To już kolejna obniżka w tym roku po obniżce z lutego 2023 roku, podkreślono.

Decyzja o kolejnej w tym roku tak znaczącej obniżce cen nawozów Grupy Azoty to m.in. odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe i dostosowanie cen produktów do bieżącej sytuacji na rynku surowcowym, wskazano.

– Należy podkreślić, że to już trzecia obniżka na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W październiku ubiegłego roku obniżyliśmy ceny nawozów o ok. 1000 zł/t, z kolei od lutego br. cenniki zostały obniżone o ok. 20-30 procent – powiedział wiceprezes Grupy Azoty, prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Grupa Azoty ZA Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 roku. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 5,49 mld zł w 2021 roku.

Grupa Azoty/ISB News/Michał Perzyński

Jakóbik: Rolnicy ruszają na zakupy nawozów, a ceny to niewiadoma przez Gazprom