PrzemysłWszystko

Grupa Azoty ZAK podsumowała efekty Programu Azoty PRO

24 lutego Grupa Azoty ZAK podsumowała dotychczasowe efekty Programu Azoty PRO, zaimplementowanego w 2014 r. przez Zarząd Grupy Azoty. To jeden z największych programów doskonałości operacyjnej w Polsce, zakładający kompleksowe podejście do optymalizacji działalności i poprawy wydajności w głównych obszarach działania spółek Grupy Azoty. Program, obok rozwoju organicznego i ewentualnych przejęć, stanowi fundament Strategii Rozwoju Grupy do 2020 roku.

Do udziału w spotkaniu podsumowującym półtora roku funkcjonowania Programu Azoty PRO zostali zaproszeni kędzierzyńscy liderzy inicjatyw oraz członkowie zespołów tematycznych. Taka formuła dała możliwość przedstawienia działań podejmowanych w ramach Programu szerokiemu gronu kadry Spółki.

W 2015 r. udało się zmniejszyć koszty realizacji samego Programu o ponad połowę oraz uzyskać efekty finansowe ponad pięciokrotnie większe niż zakładano w planie na rok 2015.

– Program Azoty PRO to kolejny dowód na to, że działania w duchu synergii przynoszą efekty w postaci oszczędności i integracji działań w ramach Grupy Azoty. Jesteśmy dumni także z działań 4 kędzierzyńskich liderów, w naszej ocenie odpowiadających za bardzo istotne obszary: likwidację nieczynnych instalacji, sprzedaż aktywów non-core czy poprawę organizacji pracy funkcji administracyjnych. Grupa kilkudziesięciu naszych pracowników uczestniczy aktywnie w pracach 27 zespołów zadaniowych. Poprzez to spotkanie chcieliśmy również docenić ich wysiłki, które przyczyniły się do uzyskania dobrych wyników Programu – powiedział Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK.

Grupa Azoty usprawnia procesy, traktując doskonałość operacyjną jako fundament strategii, dlatego też realizacja Programu Azoty PRO obejmuje nie tylko działalność operacyjną i biznesową, lecz także kwestie związane z kulturą organizacyjną, integracją grupy kapitałowej, budowaniem zaangażowania i postaw innowacyjnych. Pozwoli to na stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w ramach całej Grupy, kreowanie liderów oraz wsparcie procesu zarządzania zmianą. Zgodnie z założeniami, Program ma od roku 2017 przynosić Grupie Azoty kolejne oszczędności. Już dziś wiadomo, że do 2017 r. uda się zyskać ok. 30% więcej, niż zakładano w strategii.

Źródło: Grupa Azoty


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....
Polimery Police. Fot. Grupa Azoty

Orlen i Azoty przedłużają rozmowy o Polimerach Police. Decyzja w czerwcu?

Grupa Azoty i Orlen wydłużyły termin porozumienia styczniowego w sprawie sprzedaży kompleksu chemicznego Polimery Police. Planują ustalić warunki transakcji i...
Parlament Europejski fot. CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Zielona transformacja UE kosztuje przemysł chemiczny ponad 20 miliardów euro rocznie

Zgodnie z raportem Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego (Cefic), unijne regulacje związane z zieloną transformacją generują dla sektora chemicznego dodatkowe koszty...

Udostępnij:

Facebook X X X