Tauron nie szykuje się na przejęcie przez inną spółkę

12 grudnia 2019, 15:15 Alert
Prezes zarządu Grupy Tauron, Filip Grzegorczyk
Prezes zarządu Grupy Tauron, Filip Grzegorczyk

Tauron nie prowadzi prac nad przejęciem przez inną spółkę. Natomiast jeżeli zostanie podjęta decyzja właścicielska w tym zakresie to zarząd przyjmie ją z szacunkiem i zrozumieniem – powiedział prezes Tauronu Filip Grzegorczyk w rozmowie z dziennikarzami.

Tauron a polityka rządu

– Podzielamy troskę wyrażoną przez pana wicepremiera Jacka Sasina o budowę czempionów, które byłby w stanie konkurować na rynku europejskim. Nie komentujemy jednak kwestii wezwania PKN Orlen na akcje Energi – stwierdził

Odnosząc się do doniesień medialnych o możliwym przejęciu Tauronu przez inny podmiot stwierdził, że zarząd spółki będzie odnosił się do kwestii wezwań na akcje w momencie, gdy takie wpłyną. – Tauron widzi się jako część rodziny spółek skarbu państwa. Nie prowadzimy żadnych prac analitycznych dotyczących potencjalnych akwizycji czy przejęcia naszej spółki przez inny podmiot. Jeżeli dojdzie do określonych decyzji właścicielskich, to przyjmiemy je z szacunkiem i zrozumieniem. W komunikacie Orlen wyraźnie poinformował, że nie planuje innych akwizycji w sektorze elektroenergetycznym – dodał.

Piotr Stępiński