HEG wchodzi na największą giełdę gazu w Europie

27 września 2016, 12:15 Alert

5 września 2016 r. Hermes Energy Group S.A. rozpoczął działalność na ICE Endex, największej giełdzie gazu ziemnego i ropy naftowej w Europie.

HEG kieruje swoją ofertę do polskich klientów pozyskując błękitne paliwo na giełdzie gazu przy Towarowej Giełdzie Energii SA oraz na rynkach europejskich. Dotychczas HEG był aktywnym uczestnikiem rynków obrotu pozagiełdowego (OTC) w hubach niemieckich (Gaspool, NCG) oraz holenderskim (TTF). Od 5 września br. Spółka jest również uczestnikiem ICE Endex.

– Członkostwo w ICE Endex wpisuje się w naszą strategię opierającą się na ekspansji na kolejne rynki w celu zwiększenia liczby źródeł pozyskiwania gazu ziemnego, a tym samym wykorzystania potencjału zliberalizowanych rynków Europy Zachodniej – mówi Adam Grupiński, Dyrektor ds. Handlu w HEG.

Członkostwo na giełdzie ICE Endex daje możliwość handlu poprzez platformę zrzeszającą największe podmioty na rynku europejskim. Oferta produktów finansowych wraz z fizyczną dostawą na rynek TTF umożliwia uczestnikom w pełni wykorzystanie możliwości europejskiego rynku gazu.

Docelowo, HEG chce być aktywnym podmiotem na wszystkich giełdach energii w Europie, zyskując możliwość pozyskiwania surowca w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Hermes Energy Group S.A.