III Forum Przemysłowe z patronatem BiznesAlert.pl

20 października 2017, 11:00 Alert
Forum Przemysłowe Karpacz
fot. forum-ekonomiczne.pl

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – taki jest temat III Forum Przemysłowego, które odbędzie się w Karpaczu w dniach 8-10 grudnia. W wydarzeniu udział wezmą najważniejsi przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu. BiznesAlert.pl objął Kongres patronatem.

Forum będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystkiego, co dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc m.in. turystyki, kultury, rozrywki.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy?

Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki pytań poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Wśród tematów, które zostaną podjęte w czasie Forum, są m.in. bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwanie dla przemysłu europejskiego, budynki zeroenergetyczne oraz przyszłość fotowoltaiki. Uczestnicy będą także zastanawiać się nad kształtem przyszłego miksu energetycznego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Więcej informacji o Forum jest dostępnych na jej stronie.