Jabłońska-Twaróg: Nie będzie konsolidacji energetyki z górnictwem. Możliwe są decyzje indywidualne

12 lutego 2015, 12:32 Energetyka

Z informacji do jakich dotarł „Dziennik Gazeta Prawna” wynika, że rządowe plany dotyczące zmian w energetyce ujawnione zostaną po uspokojeniu się sytuacji w górnictwie .

Według gazety rząd celowo opóźnia ogłoszenie planów konsolidacji w energetyce, chcąc uniknąć zarzutów, że sektor ten ma ratować kopalnie, które mają kłopoty. DGP zwraca uwagę, że już same sugestie, że tak może być, mogą obniżać wycenę spółek energetycznych.– Nie ma mowy o konsolidacji energetyki z górnictwem, ewentualne indywidualne decyzje w tych sprawach będą podejmowały władze spółek – powiedziała cytowana przez DGP Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzeczniczka resortu skarbu.

Innym powodem odwlekania ogłoszenia rządowych planów dotyczących energetyki ma być obawa, że przed przeniesieniem się na ten sektor protestów z górnictwa. W zamian za zgodę na konsolidację energetycy mogliby domagać się nowych przywilejów – czytamy w DGP.

Gazeta przypomniała również, że jedynie zapowiedzi ogłoszenia planów konsolidacji w energetyce były źródłem niepokoju wśród samorządowców.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/CIRE.PL