Jakóbik w PR24: Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski

9 sierpnia 2019, 15:10 Alert
fot. Nord Stream 2
fot. Nord Stream 2

 – Nord Stream 2 nie leży w interesie zarówno Unii Europejskiej, jak i Stanów Zjednoczonych. Nawet jednak po ewentualnym wprowadzeniu sankcji amerykańskich, nie ma narzędzi, żeby Nord Stream 2 zatrzymać – powiedział Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, w audycji Polskiego Radia 24.

Zdaniem Wojciecha Jakóbika, redaktora naczelnego BiznesAlert.pl, prezydent Trump podczas pobytu w Europie może spotkać się w Danii z przedstawicielami firmy Energinet.dk, która jest współodpowiedzialna wraz z polskim Gaz-System za realizację projektu gazociągu Baltic Pipe. Projekt jest wspierany przez Waszyngton. Redaktor mówił w PR24 o znaczeniu Nord Stream 2.

Jakóbik: Nord Stream 2 dzieli dalej (FELIETON)

– Rozpoczynająca się 31 sierpnia wizyta Donalda Trumpa w Polsce daje okazję, żeby wysłać z Warszawy, a następnie z Kopenhagi sygnał. Nie wiem jednak, czy prezydent USA z tej okazji skorzysta – dodał Jakóbik w rozmowie z Magdaleną Złotnicką.

– Nord Stream 2 to dla Polski przede wszystkim wyzwanie ekonomiczne. Im więcej taniego gazu rosyjskiego na rynku, tym większy problem z dostarczaniem alternatywnego paliwa, np. amerykańskiego – zauważył ekspert. – Nord Stream 2 to wyzwanie m.in. dla PGNiG. To przedsięwzięcie, które nie zagraża jednak bezpieczeństwu energetycznemu Polski. Ten projekt może jednak zdestabilizować sytuację gospodarczą na Ukrainie – dodał.

⏩ Polecamy do wysłuchania audycję „Gość PR24”: Wojciech Jakóbik: Nord Stream II nie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

PolskieRadio.pl