Janiszewski: Start PKP Cargo na parkiecie jest ważny dla całej Europy

29 października 2013, 08:20 Infrastruktura
Jacek Janiszewski

– Ocenianie debiutu giełdowego PKP Cargo tylko z punktu widzenia polskiej gospodarki jest niewystarczające. Niewątpliwie będzie to bowiem ważny moment z punktu widzenia transportu szynowego w całej Europie – mówi naszemu portalowi Jacek Janiszewski, przewodniczący Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizator Forum Gospodarczego w Toruniu.

– Wiadomo, że dwa giganty na tym rynku: Deutsche Bahn i PKP Cargo zetkną się niemal w sposób nieograniczony. Miejmy nadzieję, że na tym, styku będzie więcej współpracy i dobrych elementów biznesowych dla polskich, jak i europejskich  przedsiębiorców, niż sporów – przypuszcza Janiszewski.

W jego ocenie nie da się ukryć, że w okresie, gdy gospodarka spowalnia, transport na tym bardzo cierpi. – Wobec tego w momencie, gdy PKP Cargo wchodzi na giełdę, jest to idealny czas, by wprowadzić określone zmiany. Chodzi m.in. o doprowadzenie do wzmocnienia finansowego tego przedsiębiorstwa, które bez wątpienia przez najbliższe lata pozostanie jednym z ważnych ogniw polskiej gospodarki – ocenia Janiszewski.