Jarosław Klasa w zarządzie Przewozów Regionalnych

3 września 2018, 17:00 Alert
Przewozy Regionalne EN57 Muszyna
EN57 Muszyna, Przewozy Regionalne

1 września obowiązki nowego Członka Zarządu – Dyrektora Operacyjnego w Przewozach Regionalnych obejmie Jarosław Klasa. To doświadczony menedżer związany z kolejnictwem od ponad 30 lat. Ostatnio Jarosław Klasa pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych w PKP Cargo.

Do zakresu kompetencji Jarosława Klasy w Przewozach Regionalnych będzie należało utrzymanie taboru i jego eksploatacja. Jarosław Klasa jest menedżerem doskonale przygotowanym do pełnienia powierzonych mu obowiązków. Z branżą związany jest od 1985 roku, kiedy jako absolwent technikum kolejowego w Bydgoszczy rozpoczął pracę od najniższych szczebli pionu operacyjnego spółki PKP Cargo. W toku kariery awansował na funkcje kierownicze m.in. na stanowiskach Naczelnika Wydziału Transmisji Danych i Dyrektora Biura Teleinformatyki.

Ostatnie lata przed objęciem stanowiska w Przewozach Regionalnych spędził w strukturach zarządczych spółki PKP Informatyka, a od 2017 r. pełnił funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych w PKP Cargo, odpowiedzialnego m.in. za organizację procesu utrzymania pojazdów.

Jarosław Klasa ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. W 2013 r. zdobył tytuł MBA przy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Jest laureatem nagród branżowych, m.in. prestiżowej nagrody za Innowacyjność Rozwiązań Technologii Informatycznych klasy Enterprise w segmencie utrzymaniowym, za projekt SANKO.

Przewozy Regionalne