Jasiński: Orlen będzie inwestować w chemię by walczyć z najlepszymi

28 listopada 2016, 11:17 Chemia
Wojciech Jasiński
Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen. Fot. PKN Orlen

– Konkurencja w gospodarce ma znaczenie szczególne bo pozwala zyskać przewagę nad innymi krajami. Chemia jest działem przed którym jest przyszłość. W Polsce jest bardzo duży potencjał jeśli chodzi o rozwój chemii. PKN Orlen jest największą firmą w sektorze chemicznym, ale chcemy być najlepsi wśród najlepszych – powiedział podczas pierwszego Forum Kampanii Polska Chemia prezes Grupy PKN Orlen, Wojciech Jasiński.

Zauważył, że Orlen działa na 4 kontynentach, w 58 krajach, a 60 proc. dochód spółki jest generowane przez należące do koncernu firmy za granicy.

– Musimy sprostać naszej konkurencji i chcemy się rozwijać. Budujemy w Czechach największą instalacja polietylenu, inwestujemy w Płocku, Trzebini, w firmie Anwilu oraz na Litwie  – mówił Jasiński.

– W nowej strategii, którą będziemy ogłaszać będziemy kłaść nacisk na potencjał naukowo – badawczy, w tym także chemię . Mam nadzieje, że uda się połączyć siłę polskich spółek na rzecz chemii i innowacyjność a PKN Orlen będzie w niej liderem – dodał.

Podczas Forum koncern PKN Orlen odebrał tytuł Ambasadora Polskiej Chemii przyznawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Koncern wyróżniono za wkład w rozwój polskiej i innowacje w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach i na Litwie.