Jasiński: Orlen będzie inwestować w chemię by walczyć z najlepszymi

28 listopada 2016, 11:17 Chemia

– Konkurencja w gospodarce ma znaczenie szczególne bo pozwala zyskać przewagę nad innymi krajami. Chemia jest działem przed którym jest przyszłość. W Polsce jest bardzo duży potencjał jeśli chodzi o rozwój chemii. PKN Orlen jest największą firmą w sektorze chemicznym, ale chcemy być najlepsi wśród najlepszych – powiedział podczas pierwszego Forum Kampanii Polska Chemia prezes Grupy PKN Orlen, Wojciech Jasiński.

Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen. Fot. PKN Orlen
Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen. Fot. PKN Orlen

Zauważył, że Orlen działa na 4 kontynentach, w 58 krajach, a 60 proc. dochód spółki jest generowane przez należące do koncernu firmy za granicy.

– Musimy sprostać naszej konkurencji i chcemy się rozwijać. Budujemy w Czechach największą instalacja polietylenu, inwestujemy w Płocku, Trzebini, w firmie Anwilu oraz na Litwie  – mówił Jasiński.

– W nowej strategii, którą będziemy ogłaszać będziemy kłaść nacisk na potencjał naukowo – badawczy, w tym także chemię . Mam nadzieje, że uda się połączyć siłę polskich spółek na rzecz chemii i innowacyjność a PKN Orlen będzie w niej liderem – dodał.

Podczas Forum koncern PKN Orlen odebrał tytuł Ambasadora Polskiej Chemii przyznawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Koncern wyróżniono za wkład w rozwój polskiej i innowacje w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach i na Litwie.