Jóźwiak: 1,7 mld zł dzięki systemowi viaTOLL w bieżącym roku

24 stycznia 2014, 09:56 Drogi
Łukasz Jóźwiak

– Podsumowując największe osiągnięcia systemu viaTOLL, przede wszystkim wskazać należy, że system zapewnia zwiększenie efektywności kontroli w porównaniu z systemem winietowym, czyli szczelność i zabezpieczenie przychodów do KFD. Ważne jest też to, że osiąga oczekiwane przychody, a także gwarantuje wyjątkowo szybki zwrot z inwestycji – komentuje na łamach najnowszego numeru „Gazety Finansowej” Łukasz Jóźwiak, kierujący Wydziałem Informacji i Promocji Biura GDDKiA.

Jóźwiak zwraca uwagę, że system viaTOLL to nie wyłącznie korzyści finansowe, lecz także wygodna forma uiszczania opłat za przejazd drogą – w sposób elektroniczny, bez konieczności zatrzymywania się w Punktach Poboru Opłat i manualnego dokonywana opłat za przejazd.

Jak informuje Jóźwiak, zgodnie z szacunkami GDDKiA wyniki systemu w tym roku wyniosą ponad 1,7 mld zł. Środki te pójdą na inwestycje w nową infrastrukturę drogową oraz modernizację istniejących tras. W 2014 r. e-myto będzie rozszerzone na kolejne 600 km dróg – dziś system obejmuje 2 653 km.