JSW i Famur razem po zagraniczne kontrakty

23 kwietnia 2018, 10:30 Alert

Jastrzębska Spółka Węglowa i Famur podpisały 19 kwietnia br. w Katowicach umowę o współpracy przy realizacji wspólnych komercyjnych projektów na rynkach zagranicznych.

Foto Dawid Lach / Na zdjęciu od lewej Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA, prowadząca galę Anna Kukawska i Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

JSW i Famur przy aktywnym udziale JSW Innowacje oraz JZR zamierzają rozwijać projekty komercyjne w zakresie dostaw rozwiązań i usług zorientowanych na rynki zagraniczne związane z wydobyciem węgla w kopalniach głębinowych i odkrywkowych. Sygnatariusze umowy planują wypracować kompleksową ofertę produktowo – usługową skierowaną na zagraniczne rynki m.in.
w Indiach, Indonezji, Kazachstanie, Australii oraz krajach obu Ameryk.

– Współpraca JSW i Famur przy wspólnych zagranicznych projektach to szansa rozwoju dla obydwu spółek. Wierzę, że kooperacja JSW, największego producenta węgla koksowego, oraz FAMUR SA, jednego z największych dostawców rozwiązań dla przemysłu wydobywczego, pozwoli przygotować kompleksową, konkurencyjną ofertę, która znajdzie zainteresowanie w zagranicznym sektorze wydobywczym – mówi Daniel Ozon, prezes JSW. – Jestem przekonany, że współpraca wpłynie pozytywnie na pozycje obydwu spółek oraz przyczyni się do promocji polskiej myśli technicznej i technologicznej na rynkach zagranicznych.

– Innowacyjne rozwiązania wypracowane przez obszary R&D obu podmiotów, know-how oraz doświadczenie operacyjne to potencjał, który ma szansę być podstawą sukcesu wspólnej oferty na rynkach zagranicznych. Skupiając się na wzroście efektywności wydobycia i automatyzacji tego procesu przy jednoczesnym zwiększaniu bezpieczeństwa ludzi pracujących w strefach zagrożenia, dążymy do powstania Inteligentnej Kopalni, zgodnej z założeniami koncepcji Przemysłu 4.0 – mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA. – Podkreślając rolę wydajności w toku pozyskiwania surowców akcentujemy potrzeby spółek wydobywczych na całym świecie. Liczę, że, zarówno w obszarze produktowym jak i rynkowym, połączenie naszych kompetencji przełoży się na sukces działań prowadzonych w skali globalnej.

Podpisanie umowy pomiędzy JSW a FAMUR to kolejne z działań wpisujących się w strategie rozwoju obu Grup, których celem jest zwiększanie zaangażowania na rynkach światowych.

JSW