Kaźmierczak: Ostatnie kuszenie Janukowycza

25 października 2013, 09:47 Energetyka

KOMENTARZ

Cezary Kaźmierczak

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Partner w agencji MMT Management

Dzisiaj lub jutro w Mińsku odbędzie się ostatnie kuszenie Janukowycza. Dojdzie bowiem do jego spotkania z Putinem. Co do oferty mamy wyłącznie spekulacje, bo Rosjanie nie ujawnili swojej oferty, co za to, ze Ukraina nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z UE w Wilnie.

Jak ćwierkają kijowskie wróble Moskwa znacznie podwyższyła kwotę niskooprocentowanej pożyczki dla Ukrainy, ale w zamian żąda stanowiska Premiera dla Wiktora Medwedczuka… To raczej chwyt negocjacyjny, bo raczej nie ma opcji, żeby Janukowycz się na to zgodził. Wg prawa ukraińskiego bowiem w czasie niemożności wykonywania obowiązków przez Prezydenta, jego obowiązki przejmuje Premier… Janukowycz ma wyobraźnie i wie co to może oznaczać w rozgrywkach z Kremlem.

Oprócz tego oczywiście na stole leży gaz po 260 USD za tysiąc metrów i zapewne jeszcze ze dwa wiadra kijów i marchewek.

Tak czy inaczej wyglada na to – szczęgolnie po częściowym sukcesie Coxa i Kwaśniewskiego w Charkowie, którym udało sie częściowo spacyfikowac Tymoszenko – ze umowa w Wilnie zostanie podpisana.

Będzie to największa klęska Rosji od czasu rozpadu ZSRS.

PS.

W Kijowie aresztowano deputaty do Wierchownej Rady, Ihora Marczuka. Gdzie Rada Europy? Gdzie Komisja Europejska? Gdzie miłujące prawa człowieka rządy Holandii i Francji? Cisza. Pewnie dlatego, ze Marczuk jest z Partii Regionów. Oczywiście co innego by było gdyby było od Tymoszenko – wówczas byłby to zapewne „bezpcedensowy atak na demokracje”…

W PS.

W Kijowie aresztowano deputaty do Wierchownej Rady

Źródło: ToCoWazne.pl