Bez kategorii

KE prostuje: Polsce nie grozi TSUE ws. infrastruktury paliw alternatywnych

Budynek Komisji Europejskiej. fot. flickr.com/libereurope (CC BY 2.0)

Budynek Komisji Europejskiej. fot. flickr.com/libereurope (CC BY 2.0)

Polska nie musi się jednak obawiać sprawy przed Trybunałem UE dotyczącej planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, w tym punktów ładowania pojazdów elektrycznych. KE sprostowała w piątek komunikat usuwając Polskę z grona państw, które są bliżej kar.

KE poinformowała w czwartek, że przechodzi do drugiego etapu procedury w sprawie wdrożenia przepisów dotyczących rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Z jej komunikatu wynikało, że tzw. uzasadnione opinie zostały przesłane do Grecji, Irlandii, Malty, Rumunii, Słowenii i Wielkiej Brytanii oraz Polski. W piątek KE sprostowała swój błąd, wskazując, że odniesienie do naszego kraju było niewłaściwe.

Wprawdzie Polska jest objęta procedurą naruszeniową w tej sprawie, ale działania jakie do tej pory przedstawiły nasze władze uspokoiły KE. W marcu Warszawa odpowiedziała na formalne zarzuty KE; obecnie na ukończeniu są prace nad krajowymi ramami dotyczącymi paliw alternatywnych. Po wdrożeniu zaleceń Bruksela zwykle zamyka sprawę.
KE argumentuje, że przyspieszenie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych jest niezbędne do zapewnienia wszystkim Europejczykom czystej i konkurencyjnej mobilności.

Sześć państw członkowskich, które dostały upomnienie, ma teraz dwa miesiące na wywiązanie się z obowiązków wynikających z dyrektywy. W przeciwnym razie Komisja Europejska może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

AKTUALIZACJA: 18:17, 14.07.2017

Polska Agencja Prasowa


Powiązane artykuły

Belgia zostaje przy atomie

Belgijski parlament przegłosował 15 maja ustawę, która ma uchylić ustawę z 2003 roku, która  określała dokładny plan stopniowego wycofywania się...
Źródło: Freepik

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed fałszywymi reklamami z udziałem influencerów

Ministerstwo Cyfryzacji apeluje o szczególną ostrożność wobec reklam internetowych, w których wykorzystuje się wizerunek znanych osób – w tym polityków...
Komisja Europejska. Fot. Jędrzej Stachura

KE: Unijne standardy nie podlegają negocjacjom z USA

Unijne standardy, szczególnie te dotyczące żywności i zdrowia, są święte i nie będą przedmiotem rozmów ani z USA, ani z...

Udostępnij:

Facebook X X X