KGHM i PKN Orlen włączają się do walki z koronawirusem (WIDEO)

13 marca 2020, 08:00 Alert
Koronawirus. Źródło: Wikipedia
Koronawirus. Źródło: Wikipedia

KGHM dołącza do PKN Orlen w produkcji środków dezynfekujących mających ułatwić walkę z epidemią koronawirusa.

KGHM wyprodukuje środki dezynfekujące

KGHM wyprodukuje środki dezynfekujące dla szpitali, urzędów i firm. Infrastruktura spółki NITROERG, która należy do Grupy Kapitałowej KGHM, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Decyzję w tej sprawie podjął prezes KGHM Polska Miedź. – Nasza firma, tak jak cały kraj, przechodzi przez trudny czas. Wzrost liczby zakażeń wirusem covid-19, także w naszym regionie, musi rodzić niepokój, ale też i mobilizację. Musimy działać wspólnie, ramię w ramię, by przez ten okres, przejść spokojnie i bezpiecznie – powiedział prezes Chludziński. – Nasza firma, tak jak cały kraj, przechodzi przez trudny czas. Wzrost liczby zakażeń wirusem covid-19, także w naszym regionie, musi rodzić niepokój, ale też i mobilizację. Musimy działać wspólnie, ramię w ramię, by przez ten okres, przejść spokojnie i bezpiecznie – dodał.

Spółka informuje, że to nie jest jedyne działanie podjęte przez nią ostatnim czasie w związku z epidemią koronawirusa. – Wprowadzono specjalne procedury dla pracowników. 10 tys. maseczek p2 trafiło do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Głogowie oddano budynek, który może być wykorzystany do celów kwarantanny. Firma jest gotowa także do przekazania niektórych budynków uzdrowiskowych do podobnych celów. Dodatkowo jedna ze spółek Grupy Kapitałowej KGHM ma możliwość sprawdzania na swoich maszynach testów na obecność Koronawirusa SARS CoV-2. Wolontariat KGHM również włącza się do akcji pomocy starszym osobom „Bądź dobrym sąsiadem”. Pracownicy spółki wspierają seniorów w załatwieniu ich najpilniejszych potrzeb, takich jak zakupy czy wizyta w urzędzie – czytamy w komunikacie.

PKN Orlen dostarczy środki dezynfekujące na stacje paliw i nie tylko

PKN Orlen informuje, że ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Natomiast w przyszłym tygodniu dostawy będą realizowane na stacje paliw PKN Orlen oraz na potrzeby innych podmiotów gospodarczych.

– Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

KGHM/PKN Orlen/Wojciech Jakóbik