KGHM: Rozpoczynamy produkcję płynu do dezynfekcji rąk

18 marca 2020, 12:45 Alert
KGHM
fot. KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. rozpoczyna przemysłową produkcję specjalnego płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept. – Podjąłem decyzję o natychmiastowym przestawieniu naszej linii produkcyjnej i uruchomieniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk na masową skalę – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź.

20 ton płynu na dobę

Spółka podała, że płyn produkowany będzie w wariancie podstawowym i wzmocnionym H2O2. KGHM Polska Miedź S.A. dostarczy go w pierwszej kolejności do szpitali, urzędów i firm. Będzie dystrybuowany w trzech wariantach objętości: 5L, 20L i 1000 L. – W ciągu 10-14 dni będziemy w stanie produkować 20 ton na dobę – powiedział prezes Chludziński.

Prezes KGHM przyznał, że ma świadomość szczególnej odpowiedzialności, która spoczywa na spółkach Skarbu Państwa w tej trudnej sytuacji. – To czas odważnych decyzji, ludzkiej solidarności i elastycznego reagowania na wyzwania i potrzeby społeczeństwa. Podjąłem decyzję o natychmiastowym przestawieniu naszej linii produkcyjnej i uruchomieniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk na masową skalę – zakończył.

KGHM/Jędrzej Stachura

KGHM przeprowadzi kolejne profilaktyczne badania swoich pracowników w związku z koronawirusem