KGHM odnotowuje spadek sprzedaży miedzi w Chile

20 lipca 2022, 14:45 Alert

– Sprzedaż miedzi Grupy KGHM wyniosła 63,8 tysięcy ton w czerwcu 2022 roku i była niższa o 4,1 tysięcy ton niż rok wcześniej – podała spółka. Spadek został odnotowany przede wszystkim w Sierra Gorda w Chile.

Logo KGHM. Fot.: KGHM
Logo KGHM. Fot.: KGHM

KGHM odnotowuje spadek sprzedaży

Grupa KGHM przedstawiła najnowsze dane, z których wynika, że nastąpił spadek sprzedaży miedzi w Sierra Gorda w Chile. Wzrost został zauważony w KGHM Polska Miedź i KGHM International Ltd.

– Sprzedaż srebra wyniosła 138,1 tony i była większa o 16,6 tony  od wyników z porównywanego okresu minionego roku. Wpływ na ten wynik miała przede wszystkim wyższa sprzedaż srebra w KGHM Polska Miedź oraz KGHM International Ltd – podano w komunikacie spółki.

Mimo spadku sprzedaży w Chile, KGHM odnotowuje dobre wyniki w porównaniu do tych z ubiegłego roku. Powodem jest wyższa sprzedaż w KGHM International, co sprawiło, że spadek z Sierra Gorda nie był odczuwalny.

Sprzedaż miedzi wyniosła 364,9 tysięcy ton w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku, czyli tyle samo, ile w analogicznym okresie ubiegłego roku.

ISB News/Maria Andrzejewska

Atomowy wyścig Orlenu i KGHM