KGHM pracuje dalej i walczy z koronawirusem (WIDEO)

6 kwietnia 2020, 18:00 Alert
Pracujący konwertor w Hucie Miedzi „Legnica” fot. KGHM
Pracujący konwertor w Hucie Miedzi "Legnica" fot. KGHM

KGHM wyprodukował film „Solidarni, odważni, niezwyciężeni – KGHM to my!”. Materiał pokazuje, że mimo trudności związanych z epidemią koronawirusa, zakłady miedziowego koncernu nie ograniczają produkcji.

Minimalizacja problemów

Spółka podkreśla, że wprowadzane działania zdają egzamin. Oddziały produkcyjne funkcjonują zgodnie z planem, a firma nie ma też problemów z obsadą.

– Pracy górniczej nie możemy wykonywać zdalnie, więc musimy podejmować ten trud osobiście. Dzięki zabezpieczeniom jesteśmy w stanie pracować bezpiecznie – mówi jeden z bohaterów filmu.

KGHM zatrudnia w swoich oddziałach ponad 18 tys. osób. Jeśli doliczyć pracowników spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, to liczba ta rośnie do blisko 40 tys. osób. W związku z szybkim rozwojem pandemii spowodowanej przez wirus SARS-CoV-2 bardzo ważne jest zapewnienie pracownikom miedziowego koncernu maksimum bezpieczeństwa, co pozwala utrzymać produkcję na normalnym poziomie.

Zarząd spółki kilka tygodni temu wprowadził i nadal wprowadza środki ostrożności oraz procedury bezpieczeństwa. W kopalniach zmniejszona została liczba osób zjeżdżających w windach szybowych – tzw. klatkach, zwiększono liczbę zjazdów w szybach, a autobusy i inne pojazdy dowożące pracowników do oddziałów są na bieżąco odkażane.

Systematycznie dezynfekowane są też wspólne przestrzenie. Wprowadzone zostały również badania temperatury ciała pracowników, zapewnione zostały maseczki, kombinezony i materiały ochronne. Do kopalni i hut trafił też płyn do dezynfekcji Nitrosept produkowany przez spółkę Nitroerg SA, wchodzącą w skład holdingu – informuje KGHM.

Film „Solidarni, odważni, niezwyciężeni – KGHM to my!”:

KGHM/Jędrzej Stachura

Chludziński: Europejski Zielony Ład obciąża KGHM, choć miedź to surowiec transformacji