Rośnie produkcja miedzi płatnej KGHM

24 kwietnia 2019, 09:00 Alert

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 60,3 tys. ton w marcu 2019 r. i była o 24% wyższa niż przed rokiem, podała spółka, prezentując wstępne dane.

fot. KGHM

„Wzrost w stosunku do marca 2018 r. o 24% dotyczył produkcji krajowej oraz Sierra Gorda. Nieznaczny spadek zanotowany w KGHM International wynikał przede wszystkim z niższej produkcji w kopalni Robinson na skutek zmniejszenia zawartości miedzi” – czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra wyniosła 128,7 t, a tym samym uległa zwiększeniu o 51% w porównaniu do marca 2018 r. Poprawę zanotowano w zakresie aktywów polskich jak i zagranicznych, podano także.

„Produkcja TPM wyniosła 17,4 tys. troz. Wzrost o 44% dotyczył zarówno aktywów polskich jak i zagranicznych” – czytamy dalej.

Produkcja molibdenu wyniosła 1,1 mln funtów. Zmniejszenie produkcji jest pochodną mniejszej zawartości molibdenu w rudzie w kopalni Sierra Gorda.

„W okresie od stycznia do marca 2019 r. produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych (TPM) Grupy KGHM kształtowała się powyżej wielkości zrealizowanych w I kwartale 2018 r. Spadek produkcji molibdenu w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2018 r. wynika z planowanej sekwencji wydobycia w Sierra Gorda (eksploatacja obszarów o niższej zawartości Mo). Produkcja miedzi, srebra oraz molibdenu w I kwartale 2019 r. ukształtowała się powyżej wielkości przyjętych w budżecie” – podsumowano w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

ISBNews