Miedziowy gigant wspiera lokalne inicjatywy społeczne na Dolnym Śląsku

29 listopada 2023, 16:00 Alert

Akademia KGHM podsumowała 2023 rok pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Inicjatywa ma na celu promocję prospołecznych programów oraz szkoleń dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i szkół z Zagłębia Miedziowego.

Logo KGHM. Fot.: KGHM
Logo KGHM. Fot.: KGHM

KGHM prowadzi działania w ramach Akademii KGHM na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska i województwa lubuskiego. Koncern miedziowy promuje prospołeczne programy i szkolenia na potrzeby mieszkańców Zagłębia Miedziowego. – Od 2020 roku zrealizowanych zostało prawie 200 inicjatyw i programów jak „Szkoła Rodziców i Wychowawców”, „Leader 100”, „Archipelag Skarbów” czy „Gwiazda Mocy”. Do tej pory beneficjentami projektów było ponad 45 tys. osób. Tylko w 2023 roku z programów skorzystało aż 8 tys. osób – podkreśla KGHM.

– W tym roku za nami już 75 realizacji prospołecznych działań i 8 tys. uczestników. Dane pokazują jak ważnym programem dla Zagłębia Miedziowego i nie tylko jest Akademia KGHM. Dziękujemy za współpracę samorządom oraz organizacjom pozarządowym. Współdziałanie przynosi wymierne efekty i pozwala na doskonalenie i rozwijanie umiejętności czy to rodzicielskich czy uczniowskich – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM.

– Jako organizacja pozarządowa realizujemy szereg projektów ważnych dla mieszkańców całego regionu, co nie byłoby możliwe bez udanego partnerstwa z samorządami oraz biznesem. Dzięki wsparciu KGHM mieszkańcy regionu, a wśród nich także liczna grupa pracowników Państwa firmy, korzystają z różnych form wsparcia oraz rozwoju, za co w swoim oraz ich imieniu serdecznie dziękujemy – powiedziała Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Tegoroczne działania objęły miasta Zagłębia Miedziowego, Chojnów, Chocianów, Krotoszyce oraz miejscowości w województwie lubuskim, m.in. Sulechów, Wschowa i Szlichtyngowa – podaje KGHM.

– Za nami kilkadziesiąt edycji m.in. bardzo popularnej „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”. To ogólnopolski program ukierunkowany na przeciwdziałanie zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży oraz podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców i nauczycieli. KGHM przy realizacji warsztatów współpracuje z Głogowskim Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, Stowarzyszeniem Imelda oraz Związkiem Dużych Rodzin 3+ w Legnicy. Cennym elementem edukującym jest wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu i poza nim w relacji z dzieckiem nabytych w trakcie zajęć umiejętności – czytamy w komunikacie.

Akademia KGHM to również projekt „Archipelag Skarbów”, czyli program profilaktyki uniwersalnej, adresowany do uczniów klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ukierunkowany na ograniczenie zachowań problemowych takich, jak: używanie alkoholu, narkotyków, przemoc rówieśnicza, itp. Uczestniczą w nim również rodzice uczniów biorących udział w zajęciach oraz kadra pedagogiczna szkoły. Realizowane były również projekty dotyczące wzmocnienia poczucia własnej wartości wśród najmłodszych mieszkańców Zagłębia Miedziowego („Gwiazda Mocy”) oraz inicjatywy związane z odkrywaniem i rozwijaniem potencjału wśród uczniów („Leader100”) – czytamy.

KGHM / Jędrzej Stachura

KGHM otrzymał tytuł koncernu działającego na rzecz klimatu