KGHM kontroluje zdrowie pracowników podczas koronawirusa

3 września 2020, 08:30 Alert
Rada Medyczna KGHM 5
Fot. KGHM

Rada Medyczna KGHM przyjrzała się aktualnej sytuacji zdrowotnej w firmie. Jej eksperci twierdzą, że spółka zapewniła bezpieczeństwo pracownikom podczas pandemii.

Dobra sytuacja i dalsze zagrożenie

Eksperci stwierdzili, że KGHM zdaje egzamin w tych trudnych czasach. – Jesteśmy w dobrej sytuacji, mimo że wiemy, jakie jest zagrożenie. Znamy ryzyko, ale mamy przekonanie, że nasze działania mają sens i przynoszą efekty. I są to działania wypracowane również dzięki wskazaniom ekspertów Rady Medycznej KGHM – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.

KGHM zaznacza, że sytuacja w firmie jest w pewnym stopniu barometrem krajowej gospodarki. – Jako jedna z niewielu spółek w Polsce pracujemy i utrzymujemy produkcję. Jest to niezwykle ważne, również dla Polski. Kondycja KGHM ma przecież przełożenie na sytuację gospodarczą w kraju – zauważył wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach.

Wiceprezes ds. rozwoju Adam Bugajczuk zaznaczył również, że KGHM nie tylko utrzymuje wprowadzone procedury, ale również je rozszerza. – Liczba kamer termowizyjnych do zdalnego pomiaru temperatury ciała wchodzących na teren zakładów pracowników wzrosła do 30-stu. Nowe urządzenia pojawiły się w punktach, w których do tej pory pomiar temperatury był przeprowadzany ręcznymi termometrami – powiedział.

Spółka podała, że przedmiotem obrad Rady było również przygotowanie się na drugą falę koronawirusa. – Jednym z zaleceń związanych z przygotowaniem się na tzw. drugą falę zakażeń covidem może być zaszczepienie pracowników na grypę. Powinno się to dziać wśród pracowników służby zdrowia, ale też w kluczowych zakładach dla Polski, takich jak KGHM – zalecił prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych.

KGHM/Jędrzej Stachura

KGHM przechodzi test środowiskowy