Kogeneracja w 2022 roku wybudowała ponad cztery kilometry nowych sieci na Dolnym Śląsku

18 stycznia 2023, 14:00 Alert

Kogeneracja poinformowała, że w 2022 roku wybudowała 4,3 kilometra nowych sieci i przyłączy na Dolnym Śląsku. Łączna moc zainstalowana to blisko 11 MW. W kolejnych latach planuje dalszy rozwój sieci ciepłowniczej.

Elektrociepłownia Czechnica. Źródło:Wikipedia
Elektrociepłownia Czechnica. Źródło:Wikipedia

– W 2022 roku Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wybudował 4,3 km nowych sieci i przyłączy – czytamy w komunikacie. Łączna moc zainstalowana sięgnęła blisko 11 MW.

Spółka podkreśla, że ciepło produkowane przez Kogenerację w trzech elektrociepłowniach (EC Wrocław, EC Czechnica i EC Zawidawie) zasila blisko 60 procent gospodarstw domowych aglomeracji wrocławskiej. – Na Zawidawiu, jednym z wrocławskich osiedli oraz w gminie Siechnice spółka jest również dystrybutorem dostarczającym ciepło za pośrednictwem własnej sieci. Jej rozbudowa to jeden z elementów strategii firmy – podaje Kogeneracja.

Całkowita długość wybudowanej przez Kogenerację sieci i przyłączy ciepłowniczych w 2022 roku wyniosła 4,3 km, a łączna moc zainstalowana sięgnęła blisko 11 MW. Spółka wybudowała przyłącza i węzły cieplne do 28 lokalizacji na terenie Wrocławia i gminy Siechnice.

Kogeneracja podkreśla, że w kolejnych latach przewiduje dalszy rozwój sieci ciepłowniczej, przyłączy i węzłów cieplnych zarówno w gminie Siechnice, jak i we Wrocławiu.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, który ma chronić odbiorców ciepła